Menü

Zeynep Aksu Kadıköy’e Taşındı

Kadıköy’de doğan, Fenerbahçe’de büyüyen Zeynep Aksu geçen yıl Şişli’de bir apartman katı alarak İstanbul tarafına taşınmıştı. Doğup büyüdüğü yerin hasretine dayanamayan yıldız geçtiğimiz hafta Fenerbahçe’de tuttuğu yazlık eve taşındı.

Zeynep Aksu sinema yıldızlarımız arasında Kadıköy’e olan tutkusuyla tanınır. Ekrem Bora, Tugay Toksöz, Süleyman Turan, Ajda Pekkan, Nuran Aksoy, Devlet Devrim, Tunç Okan ve daha birçok yıldız Kadıköy’den çıkmıştır, bazıları hâlâ Kadıköy’de oturur, bazıları yazdan yaza Kadıköy’e geçerler. Üstelik hepsi ama hiç birinde Kadıköy tutkusu Zeynep Aksu’nun ki kadar gelişmemiştir.

Biliyorsunuz, Zeynep Aksu geçen yıl Şişli’de bir apartman katı alıp İstanbul’a taşınmıştı. Geçenlerde Kadıköy’deki katının bittiğini haber aldık. Bu haberin peşinden de Zeynep Aksu’nun Kadıköy’de, Fenerbahçe’de bir yazlık ev kiraladığını duyduk ve hemen adresi bulup oraya gittik.

Zeynep Aksu tekrar Kadıköy’e taşındığı için çok sevinçli… «Dünya varmış. İnsan burada yaşadığını daha iyi anlıyor. Çimenler daha yeşil, güneş daha parlak geliyor insana» diyor. O böyle Kadıköy’ü methettikçe biz ister istemez «Acaba?» dedik, «Zeynep Aksu bundan böyle hep bu yakada mı oturacak?» Bunu sorduğumuz zaman Zeynep Aksu önce güldü, sonra.

«İnanın, onu şimdilik ben de bilmiyorum,» diye söze girişti. «Biliyorsunuz, karşıda bizim bir evimiz vardı. Bu evi kat karşılığı müteahhide verdik. O apartmanda bir katım var. Yaz için burasını tuttum, burası da çok hoşuma gidiyor, ilk zamanlar kendi kendime «Şişli»deki evi kiraya veririm, kendim de burada otururum» diyordum ama, şimdi de aklıma başka şey geliyor. Film çevirirken buradan gidip gelmek çok zor oluyor. Şimdi şöyle birşey düşünüyorum. Yaz sonunda buradaki katıma geçeceğim, ama Şişli’deki evi de bozmayacağım. Film çevirirken orada kalacağım, film biter bitmez Kadıköy’e geçeceğim. Kadıköy’ü anlatamıyacağım kadar çok seviyorum. İş olmasa gezmek için bile geçmem karşıya.»

Anlıyacağımz Zeynep Aksu’nun kararı — şimdilik — şöyle. Yazlığa gidenler yılın 4 ayını yazlıkta, 8 ayını kışlıkta geçirir ya, Zeynep’de bir bakıma öyle yapacak. Ama onunki yazlık – kışlık değil. Film çevirdiği zaman İstanbul’da oturacak, çevirmediği zaman da Kadıköy’de!

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.com/shop/urun/ses-dergisinin-1971-tarihli-23-sayisi)

10.10.2017 23:10

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorum Yaz

Yorumlar