Menü

Tunca Toskay Efkar Dağıttı

TRT’de kullanılmasını yasakladığı 205 sözcük… Gökova haberinin yanlış yorumlara yol açacak şekilde yayımlanması… Siyasi parti liderleriyle yapılan açık oturumda parlamento dışı siyasi partilerle ilgili soru sorulmasına ortam yaratılması… En büyük ağırlığını eğlence yayınlarına verilmesi.

İşte tüm bu nedenlerle çeşitli mercilerden eleştiri üstüne eleştiri alan TRT Genel Müdürü Tunca Toskay geçtiğimiz hafta içinde iki geceliğine de olsa efkar dağıtma olanağını bulabildi. Televizyonun 17. kuruluş yıldönümü nedeniyle önce Ankara’daki Ankara Oteli’nde düzenlenen geceye, daha sonra da İstanbul’daki Dedeman Oteli’nde düzenlenen baloya katılan TRT Genel Müdürü Tunca Toskay sahneye çıkan sanatçılara her ne denli pek yüz vermediyse de Radyo – TV Yüksek Kurulu, Yönetim Kurulu üyeleri ve diğer TRT’cilerle eleştirilerden uzak bir sohbet ortamı oluşturarak felekten gönlünce iki gece çaldı. Ankara’daki geceye eşi ile İstanbul’dakine yalnız katılan Toskay’ın gözlerden kaçmayan diğer özellikleri ise sigaranın birini söndürüp diğerini yakması ve yudumladığı içkisinin dozu arttıkça neşesinden zaman zaman da kahkaha almasıydı…

Emel Sayın, Belkıs Akkale, Ferdi Özbeğen, Ateş Böceği Ercan İstanbul’daki baloya renk katarken, Nükhet Duru, Ahmet Özhan, Yüksel Uzel, İzetr Altınmeşe ve televizyon sunucusu Atilla Sarıkayalı şarkı ve türküleriyle Ankara’daki TRT’cileri eğlendirdiler. Bu arada İzmir’de açılan ses sınavını kazanamamasına karşın Ankara’da televizyoncu meslektaşları karşısında ilk kez sahne sınavını veren Sarıkayalı Genel Müdür Toskay’dan yine aradığı ilgiyi göremedi.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.com/shop/urun/sey-dergisinin-1985-tarihli-21-sayisi/)

02.06.2018 00:47

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorum Yaz

Yorumlar