Menü

Tarık Akan TV’den Pek Memnun

Şu sıralarda Gülşen Bubikoğlu ile bir film çalışması yapan aktör artık her filmden 8 milyon lira alıyor. Ve “Çocuklar Çiçektir”den sonra sinemacılardan 9 milyon isteyeceğini söylüyor…

Çocuklar Çiçektir” filminde topal oduncu rolünde oynayan Tarık Akan (1949) bugünlerle, rejisör Halit Refiğ yönetiminde “Paramparça” adlı bir aşk filmi çeviriyor. Rol arkadaşları; filmin prodükörü Türker İnanoğlu’nun eşi, ünlü yıldız Gülşen Bubikoğlu, Cüneyt Arkın, Orhan Günşiray, Sevtap Parman, Memduh Ünsal, Mesut Sürmeli vb. gibi “Yeşilçam”ın emektarları, kıdemlileri… Etap Oteli’nin damında tüm İstanbul’u uçaktan seyreder gibi çalışıyoruz. Yönetmen Halit Refiğ:

“Filmin konusu, Türker’in (İnanoğlu)… Geçen yıl yaptığımız ‘Alev Alev’ adlı film çok iş yapınca ona benzer bir konuyu filme çekiyoruz. Senaryo Erdoğan Tünaş’ın… Tarık Akan ile Cüneyt Arkın aynı kızı, Gülşen’i seviyorlar. Filmin ekseni bu… İki erkeğin aşk rekabeti ve arada kalan kadının (Gülşen’in) kendi kendisiyle hesaplaşması…”

Tarık Akan’la Gülşen Bubikoğlu’nun birlikte resimlerini çekiyorum. Bulutlara kadar yükselmiş otelin damında kocaman bir havuz var!… Havuzun yanında “sauna”… Tarık:

Ben bu saunayı biliyorum. Gelin yol göstereyim!” dedi; Gülşen’le beni sauanadan geçirip, havuzun başına çıkardı. Anlatıyor:

TRT Televizyonu’na teşekkür ederim. Çünkü ‘Herhangi Bir Kadın’ adlı filmimi (Hülya Koçyiğit ve Cihan Ünal ile) yayınladı ve Yeşilçam’daki fiyatım 7 milyondan 8 milyona çıktı. Şimdi ‘Çocuklar Çiçektir’ TV ekranlarına gelirse 8 milyon 9 milyona çıkar. Antalya Film Festivalleri’nde 3 ‘Altın Portakal’ kazanmış başka jönprömiye var mı?… ‘Pehlivan’ filmi gibi bir film yapıp Avrupa’da birinci olmuş başka genç erkek oyuncu var mı?”

Gülşen Bubikoğlu’na sordum:

‘‘Siz ne yapıyorsunuz? TV’de filmlerinizi göremiyoruz?”

Genç ve güzel yıldız saçını düzeltip yanıt verdi:

Türker, TRT’ye ‘ihtiras Fırtınası’ gibi birçok filmimizi sattı. 1986’da, Ocak’tan itibaren yayınlanacak. Filmlerimi TV’de o zaman göreceksiniz.”

Tıpkı Necla Nazır’ı çağırdıkları gibi, film setinde Gülşen Bubikoğlu ve Tarık Akan’ı kamera karşısına, reji asistanı Muzaffer Hiçdurmaz davet edince, bize de teşekkür edip ayrılmak düştü…

HAVUZ BAŞINDA İKİ YILDIZ…

Prodüktör Türker İnanoğlu’nun “Paramparça” filminin bazı sahneleri geçen hafta içinde Etap Marmara Oteli’nin taraçasında, havuzun çevresinde çekildi. Filmin kameramanı Çetin Gürtop bu “açı”yı çok beğendi ve yönetmen Halit Refiğ’in izniyle uzun süre çalıştı…

ROL ARKADAŞI GÜLŞEN BUBİKOĞLU…

Rejisör Halit Refiğ yönetiminde çevirdikleri “Paramparça” filminde Tarık Akan, başrolleri Gülşen Bubikoğlu ve Cüneyt Arkın’la paylaşıyor. Öteki rollerde Orhan Günşiray, Sevtap Parman, Memduh Ünsal, Mesut Sürmeli vb. oynuyor.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.com/shop/urun/gong-dergisinin-1985-tarihli-46-sayisi/)

11.08.2017 22:19

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorum Yaz

Yorumlar