Menü

Sosyete Falcısı Memiş

Suya bakıp geleceği okuyan adamın en iyi müşterilerinden biri de, Dışişleri Bakanı Ali Bozer…

Falcı Memiş’i bazı bakanlar ve milletvekilleri, uçak biletini yollayıp Ankara’ya çağırıyorlarmış…

Buğday tenli, uzun saçlı, yanaklarındaki tüyler henüz yeni terlemiş olan genç adam, önünde duran bakır kap içindeki suyun dalgalanmasını bekledikten sonra, “Gözünde leke olan komşu bir ülkenin Devlet Başkanı’nı görüyorum. Bu kişi, iki ülkenin arasının gerginleşmesine yol açacaktır” diyordu.

Bakanlardan milletvekillerine, film yıldızlarından, ünlü holding sahibi işadamlarına kadar paylaşılamadığını iddia eden falcı Mehmet Memiş’ti karşımda oturan. Dışişleri Bakanı Ali Bozer’in bile falına baktığını söylüyordu. Dahası da vardı:

SEN NEYMİŞSİN MEMİŞ…

Beşiktaş’ın şampiyon olacağını siyah – beyazlılara ilk ben müjdelemiştim. Ayrıca, Sayın Bozer’in Bakan olacağını da kendisine ben daha önce söylemiştim. Sayın Ali Bozer’in yıldızı çok parlak. Kendisinin bir üst makama geleceğini söyledim. Bir rahatsızlık da geçirecek. Şu anda, sağlığı iyi ancak yakın bir gelecekte rahatsızlık geçireceğini söyleyerek, önlem almasını istedim.”

Sosyete falcısı olarak tanınan, bazı Bakanların kendisine uçak biletini gönderip sık sık yanlarına çağırdıklarını, onları psikolojik olarak rahatlattığını iddia eden Fatihli Mehmet Memiş, “Geleceği söylemek benim işim” diyordu… Ama inanın laf salatası yapmıyordu… Her gerçekleşen kehanetini, kendisiyle daha önce yapılmış dergi ve gazete röportajlarıyla kanıtlıyordu.

1990 yılının Demirel için star yılı olacağını, Bedrettin Dalan’ın parti kurarak, Mesut Yılmaz başta olmak üzere birçok ANAP’lı kişileri yanına alacağını söyleyen oydu… Romanya’da olduğu gibi Arnavutluk’ta da karışıklıkların olacağını, Gorbaçov’un kapılarını batıya açacağını, Kırımlı Türkler’in, Türkiye’den yardım isteyeceğini de… Evet Mehmet Memiş, geçmişteki sezgilerini, geleceğinin garantisi olarak gösteriyordu… Eh bunca yolu gelmişken bize de bazı kehanetlerde bulunmayacak değildi ya… Önündeki bakır kap içinde dalgalanan suya bakınca, yüzünün kasları geriliverdi Mehmet Memiş’in. 1990’ın Türkiye için zor bir yıl olacağı döküldü dudaklarından… Ardından da şunlar:

Türkiye’nin komşu ülkeleriyle başı dertten hiç kurtulamayacak. Özellikle, gözünde leke olan komşu ülkenin başkanı, yani Suriye Başkanı Hafız Esat’la savaşa varan bir gerginlik meydana gelecek. Bu durumda, muhalefet ve hükümetin birlikte hareket etmesi ülkenin yararına olacaktır.

Arap ülkeleri karışacak. Bu, yine Suriye ve Irak’tan kaynaklanacak.

Demirel 1992’de seçimleri kazanarak, hükümeti kuracak.

Özal koltuğunu bırakmayacak.

Semra Hanım’a Başbakanlık görülüyor.

Türkiye, sıkıntılarından iki yıl sonunda feraha kavuşacak.”

İşte bu son kehanet bendeniz bordro mahkumu için oldukça iyi bir haber… Peki ya Semra Hanım’ın şu başbakanlık meselesi? Acep hanımefendi bu işe ne der? Neyse buraya bir nokta koyup sayın Akbulut’u fazla kızdırmadan yine Memiş’e kulak verelim. Çünkü “ayrılık var çıkan falda” diyen şarkıları doğrularcasına, bir ayrılık haberi de veriyordu. Sahnelerin güzel gözlü sanatçısı Emel Sayın kocası David Younnes’le ipleri koparacaktı dediğine göre… Bizim dileğimiz ünlü şarkıcının mutlu olması. Falcı Memiş’in iddiasını doğrulamak ya da yalanlamak ise zamana kalmış.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.com/shop/urun/pazar-ekspres-dergisinin-3-haziran-1990-tarihli-sayisi/)

09.08.2017 14:37

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

Üzgünüz. Yorumlar bu yayın için kapalıdır!