Menü

Necdet Tosun Dengini Buldu

GEÇENLERDE çok enteresan bir filim setinde bulunduk.. Erler Film «İşportacı Kız» ve «Güzel Şoför» adlı iki filmi aynı günde çekiyordu. «Güzel Şöför»de Alpaslan’la Süreyya adında iki İranlı «yıldız» Filiz’le birlikte oynuyorlardı. «İşportacı Kız»ın başrollerinde ise Filiz Akınla Kartal Tibet vardı. Aynı filimde Cihangir Gaffari, Hulusi Kentmen, Sami Hazinses, Gülgün Erdem ve… Evet ve «Orta Şark’ın en şişman iki aktörü» Hümayun Tebrizyan’la Necdet Tosun da oynuyorlardı.

Hümayun Tebrizyan İran’da filim başına bizim paramızla 60-70 bin lira alan İran’ın en ünlü ve de en şişman komedyeni.. Bizim «zayıflıktan muzdarip» (!) Necdet Tosun’umuz ise cümlenin malumu.. İkisinin bir arada olduğu setin halini varın siz tahmin edin artık… Şaka, espri, gırla gidiyor. Mübarekler bir taraftan birbirlerine laf yetiştiriyorlar, bir yandan da meyve, yemek cinsinden «fazlalıklardan» seti temizliyorlar (!)

Necdet Tosun Dengini BulduDaha da enteresanı şu: Hümayun filimde bir ara rol icabı kadın oluyor. Sarı perukası başında, ruju dudağında şişmanlığından başka bir kusuru olmayan şark dilberi oluyor.. Ona Necdet Tosun’un bir kur yapışı var ki, görmelere seza! Her halinden «iyi» bir komedyen olduğu belli olan Hümayun, Necdet Tosun gibi yakışıklı bir erkeğin kendisiyle ilgilendiğini görünce çok seviniyor, ama hemen yüz vermiyor. Bizim Necdet Tosun’u biraz terlettikten sonra nihayet onunla tanışmayı kabul ediyor. O planlarda işi olmayan Kartal Tibet, Filiz Akın ve Cihangir Gaffari de bir köşede gülerek iki şişmanı seyrediyor.

Şimdi n’apmalı, biliyor musunuz? Bu filmi seyretmeli ve sonunda gidip kameraman Çetin Gürtop’u tebrik etmeli. Tabii, ikisini aynı anda beyazperdeye sığdırabildiyse!..

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.com/shop/urun/ses-dergisinin-1970-tarihli-31-sayisi)

26.10.2017 20:49

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorum Yaz

Yorumlar