Menü

“Muppet Show”un Babası Öldü

Yirmi birinci yüzyılın eşiğinde, kuş uçmaz kervan geçmez, ıssız bir yörede değil de, Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde yaşayan, üstelik okumuş, aklı başında bir insanın doktora görünmekten kaçınacağına kimse inanmak istemez… Hele ki bu kişi Muppet Show’un yaratıcısı Jim Henson ise… Ama ne yazık ki doğru… Çünkü artık iş işten geçtikten sonra Henson’u tedavi etmeye çalışan doktor, onun tedavi olmamakta inat ettiği için öldüğünü açıkladı. Jim Henson, Hıristiyan Bilim Dini olarak bilinen bir tarikata mensuptu. Bu tarikatı benimseyen kişiler, her türlü hastalığın dua ile geçeceğine inanıyorlardı ve onlar, hastalandıkları zaman tıp uzmanlarından yardım istemek yerine Tanrı’dan yardım istiyorlardı.

Jim Henson da hastalandığı gün, ailesinin ısrarlarına aldırmamış, dua ederek sağlığına kavuşacağını sanmıştı. Komaya girdiği zaman apar topar hastaneye kaldırılmıştı, ama artık tıbbın da Jim Henson’ a yardım etmesi olanaksızdı.

Jim Henson’u New York’ta kaldırıldığı hastanede muayene eden Dr. Gelmont geçtiğimiz günlerde basına şu açıklamayı yaptı:

Jim Henson hastaneye getirildiği zaman, bizim yapabileceğimiz bir şey kalmamıştı. Oysa sekiz saat önce hastaneye getirilseydi onu penisilin tedavisiyle sağlığına kavuşturabilirdik.” Kumaş parçalarından mucizeler yaratan adamın Tanrı’dan mucize beklemesini herkes çok yadırgadı.. Onun göz göre göre hayatını tehlikeye atmasını, inançları uğruna ölüme gitmesini kabullenmek gerçekten çok zor…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.com/shop/urun/pazar-ekspres-dergisinin-10-haziran-1990-tarihli-sayisi/)

09.08.2017 15:09

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorum Yaz

Yorumlar