Menü

Malım Mülküm Size Feda Olsun

Ligi namağlup bitirerek şampiyon olan Malatyaspor’a yurdun dört bir tarafındaki Malatya’lılardan tebrik için telgraf, telefon ve hediyeler yağıyor. Anadan doğma Malatya’lı olan Dilber Ay’da bu sevinci yaşayanlardan, öyle ki Malatyaspor’lu futbolculara cömert davranarak bütün malını mülkünü ortaya koydu onlar için…

Lig başlarında inançla çıkmışlardı sahaya… Şampiyon olup birinci lige çıkmaya yemin etmişlerdi…

Ve bu inanç ve kenetlenme sonucu Malatyaspor’un gurur tablosu çıktı ortaya… Hem de Avrupa rekorlarını altüst ederek, hiç yenilmeden ikinci ligi tamamlayarak, kendilerini birinci lige taşıdılar.

Şimdi Malatya’da olduğu kadar, tüm yurttaki Malatya’lılar arasında bayram var.

Her Malatya’lı olanakları nisbetinde kulübü ve futbolcuları hediyelere boğarken, şampiyonluk şenliği bütün illerdeki taraftarlarca asılan dev bayraklarla kutlanıyor… Bu şenliğe katılanlardan biri de Malatya’lı seks yıldızı Dilber Ay… O da her Malatya’lı gibi takımlarının şampiyonluğunun sevincini yaşıyor.

Hem öylesine yaşıyor ki futbolculara kucak açarak, her şeyim fedaya hazır olduğunu söyleyerek… Dilber Ay’ın Malatyaspor’a mesajı aynen şöyle “Memleketimin çocukları zorlu bir maratonu tamamlayarak, hiç bir takımın kolay kolay elde edemeyeceği başarıyı gösterdiler. Onlara ne verilse hakları… Başkalarını bilmem ama ben malımı, mülkümü neyim varsa Malatyaspor’a feda etmeye hazırım. Helal olsun onlara… Dilber Ay kurban olsun Malatyaspor’a…”

Evet Malatyaspor’u oluşturan sarı-kırmızılı onbir… Dilber Ay tüm malını mülkünü, ortada olanı olmayanı hepsini sizin için feda edecek… Kucağını açıyor takımına bizden Dilber Ay’ın mesajını iletmek, size açtığı kucağı göstermek…

Hele birde birinci ligde başarıya ulaşın… Eminiz ki hepinize en büyük armağanı yine Dilber Ay verecektir… Tüm malıyla, mülküyle…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.com/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-38-sayisi/)

19.01.2018 12:05

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorum Yaz

Yorumlar

 • Yayınlandı: 30 Ocak 2018 16:24

  Nihat Kalay

  Dilber Ay'ı hatırlıyorum. Seks filmlerinin yıldızı olarak tanırdık. Zannedersem doksanlarda ölmüştü. Cenaze haberlerini de hatırlar gbiyim. O tarihlerde türk film sektörü açık saçık filmlerle gündeme geliyordu. Yeşilçam kriz halindeydi. İyi oyuncular pek film çevirmezdi. Dilber ayın finlerini pek YouTube da falanda bulamıyorsunuz. Vay be burada yıllar sonra görmek enteresan:)
 • Yayınlandı: 30 Ocak 2018 16:28

  Erdoğan Yılmaz

  Bu kadının YouTube da kısa filmleri mevcut. Ben rast geldim. Ünlü bir kaç isimlede filmleri var. 2 tane eski haberini okumuştum bir sahafta. posterleri çok olan bir kadın. Hepsindede ilginçtir hep farklı saç renginde:))
 • Yayınlandı: 30 Ocak 2018 16:30

  Halit Gündoğdu

  Dilber ayın ölümü biraz şaibelidir. Bir kesim ölmedi hala yaşıyor der, bir kesim bıçaklanarak öldü derdi o zamanlar. Geçmiş gün hatırladığım kadarıyla . 84 haberinde böyle genç bir kadınsa 90 larda ölmesi ilginç. Ama bıçaklanarak öldüyse onu bilemem.
 • Yayınlandı: 30 Ocak 2018 16:32

  Barbaros Tuncel

  Ne kadındı BEEEE! Ufak tefek balık etli. Çok filmi yoktu ama herkes bilirdi. Posterleri vardı hep,
 • Yayınlandı: 30 Ocak 2018 16:35

  Kadir Çorluk

  Esmer hallerini bilirim ben. Burada sarışın. öldü diye duymuştum bende.
 • Yayınlandı: 30 Ocak 2018 16:37

  Kudret Mansur Can

  Ne güzel kadınlar geldi geçti Türk sinemasından da hep unutuldu. Burada arasıra görüyorum bazılarını ama daha çooooook var halbuki ..... Yazık.
 • Yayınlandı: 30 Ocak 2018 16:46

  Cihangir Toprakcı

  Acıklı bir hikayesi vardır bu hanım kardeşimizin. Ses dergisinde zannedersem o tarihlerde bir röportajı uzun haftalar yayınlanmıştı. Baba baskısından evden kaçmış istanbula gelmiş seks filmlerinde oynatmaya başlamışlar. Sonra açık saçık film sektörü çok tutmayıp çökünce gazinolarda şarkı söyletmeye başlamışlar e sesde yok tabii. Oda olmamış sonra ne yapsın garibimi konsomatris yapmışla falan filan. Acıklıdır o zaman okuyup kadına üzülmüştük. Öldüğünü burdan öğrendim. Öldüyse Allah rahmet eylesin. Hayat bu düşmez kalkmaz bir Allah.