Menü

Liz Taylor Ölümle Pençeleşiyor

Hollywood’un yaşayan efsanesi Liz Taylor, haftalardan beri ölümle pençeleşiyor. Zatürree teşhisiyle hastaneye kaldırılan menekşe gözlü sanatçı, 1962 yılından bu yana, 6 kez zatürreeye yakalandı. Doktorlar, ünlü sanatçının sorununun sadece zatürree olmadığını, vücudunu kemiren esrarengiz hastalığı teşhis etmek için ellerinden geleni yapacaklarını açıkladı. Liz Taylor ise, artık ölümünün yaklaştığını ileri sürerek hastaneden gizlice evine dönmek istedi.

YÜREĞİYLE DAYANIYOR

Başından ayaklarının tırnaklarına kadar her yerinden rahatsızlığa sahip Elizabeth Taylor’un en sağlam yeri yüreği… Tabii bu arada mükemmel gözlerinin eski canlılığını hâlâ koruduğunu belirtelim. Liz, 16 yaşından beri dişlerinden çekiyor. Çok yanlış bir beslenme programı sonucu ünlü oyuncu, bugün bile diş doktoru denetiminde yaşamakta.

GÖZLER: 1953 yılında “Fillerin İzinde” filminin setinde gözkapaklarına gelen bir taş parçası kalıcı bir iz bıraktı. 1978 yılında aynı yere bir başka film çekiminde bu kez bir metal parçası çarptı…

BOĞAZ: 1978 yılında Washington’da adına verilen bir yemek sırasında yuttuğu tavuk kemiği nedeniyle az kalsın boğuluyordu. Kemiği çıkarmak için cerrahi müdahale gerekti. 1979 yılında bu operasyonun sonucu olarak ses tellerinde bozulma görüldü.

SIRT: “Yağmur Ülkesi” filminde düştüğünde sırtından yaralandı. Tam bir hafta hastanede yattı, iki ay sonra bel fıtığı ameliyatı oldu. 1969 yılında büyük acılarla yeniden hastaneye yattı. 1974 yılında sırtı yeniden tedaviye alındı. 1976 yılında yeniden attan düştü. 1986 yılında da bu kez merdivenden düştü.

CİĞERLER: İlk zatürree 1959 yılında ikincisi 1961. Trakeotomi tedavisi ve çelik ciğere bağlanarak kurtuldu. 1963’te üçüncü kez zatürree oldu. Bunu 1978’deki izledi. Menekşe gözlü yıldızın beşinci zatürreeye yakalanması 1982’de İsrail’de oldu.. Bu yıl bir kez de bronşitten hastaneye kaldırıldı.

KARACİĞER: 1983 yılında Amerika’nın eski Başkanlarından Ford’un eşi Betty Ford’un kliniğine alkol tedavisi için yattı. Aşırı beslenme, çok sayıda uyku ilacı ve alkol nedeniyle karaciğeri çalışamaz durumda…

BAŞ: “Yağmur Ülkesi” filminin çekiminde düştüğünde kafasını da yere vurdu. O gün bu gündür görme güçlüğü ve baş ağrısı çekiyor.

YÜZ: 1973 yılında kılcal damarları yüzünde görülmeye başladı. Göz kapaklarında tik oluştu. Dişleri iki kez hastaneye yatıracak kadar sorun çıkardı…

BOYUN: 1963 yılında nefes alması için boynuna yerleştirilen borunun izlerini gidermek için estetik ameliyat oldu. Ama daha sonra omurilik omurlarından bir tanesi yerinden çıktı ve tam iki ay ünlü sanatçıyı büyük acılar içinde hastanede yatmak zorunda bıraktı.

MİDE VE YUMURTALIKLAR: 1962 yılında gastrid başlangıcı 1968 yılında kısmi olarak rahim ve yumurtalıkları çıkarıldı. 1970 yılında yeni bir cerrahi müdahale. 1973 yılında kalan yumurtalığından bir kist alındı. Aynı yıl bağırsaklarından ameliyat oldu. 1975 yılında Sovyetler Birliği’nde dizanteri hastalığına yakalandı.

BACAKLAR: 1959 yılında sağ bacakta enfeksiyon görüldü. Felç olmaktan son anda kurtuldu. 1960 yılında sokakta düşerek aynı bacağını kırdı. 1963 yılında sol dizinden ameliyat 1982 yılında topuğunda kırık.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.com/shop/urun/pazar-ekspres-dergisinin-10-haziran-1990-tarihli-sayisi/)

09.08.2017 15:08

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorum Yaz

Yorumlar