Menü

İlhan İrem Köprü’den Geçti

Yeni uzunçaları “Köprü”nün tanıtım konserini tuşlu çalgılarda Melih Kibar ve playback eşliğinde veren İlhan İrem, gençlerle birlikte coştu.

Pencere’yi kapatırken, sisli bir karaltının arkasına gizlenmişti her şey… Son kez o karaltıya doğru yürürken gördüm onu… Şapkasını düzeltti, son bir adımla yok oldu sislerde… Hayal meyal bir motor sesi duydum galiba… Şehir gürültüleri vardı… Yanılmış olabilirim bu konuda…

Ama, yanılmadığım birşey var, o öldü… Pencereden yalnızca hissediyorum öldüğünü… Şimdiyse köprüdeyim…”

Pencere… Köprü… Ve Ötesi” adlı kitabının başında böyle diyor İlhan İrem. Sanatçı, “… Ve ötesi’’ne geçmeden önce “Köprü” adlı uzunçalarındaki yapıtlarıyla çıkıyor hayranlarının karşısına. Gençlerin uğrak yeri bir moda merkezinin salonunda “Köprü”deki şarkılarını tanıtmaya hazırlanıyor. Sahnede yalnız tuşlu çalgılar var. Onların başında da Melih Kibar. İlhan İrem, yeni plağını onunla gerçekleştirmişti. Melih Kibar’ın “tuşlular mangası” dışında elektronik teknisyenleri bir köşede yerlerini almışlar. İlhan İrem, “Köprü”deki şarkılarını playback ve Melih Kibar’ın çalgılamasıyla sunmak için sahneye geliyor.

İlk şarkı, “Köprüden Önce Son Çıkış” diğer adıyla “Otoyolda Durulmaz, Geri Dönülmez”, “İlhan İrem”in “Elektronik Duygular” adını verdiği konseri şu şarkılarıyla devam ediyor. “Kovalamaca”, “Kaza Geliyorum Demez”, “Görüntüler”, “Hallaç”, “Bir Şeyin Bitişi”, “Sırat Köprüsü”, “Küçük Hesaplar” ve “Öncenin Sonrası”.

Kısa bir aradan sonra, Melih Kibar, sahnede tek başına yerini alıyor. Kendi bestelerinden oluşan repertuarını enstrümantal olarak sunuyor. Sonradan tekrar yine İlhan İrem, geliyor sahneye. Eski şarkılarından oluşan potpurisi, gençleri yıllar öncesine getiriyor.

Elektronik Duygular”ın ikinci bölümünde yine “Köprü” adlı yeni uzunçalarında yer alan şarkılara geçiyor İlhan İrem. “Serpintiler”le başlayan bu bölüm, “Sihirli Aynalar”, “Yükseliş”, “Her Şey Dönüyor”, “Üçüncü Dünya Savaşı”, “Bırak Kalsın Öylece”, “Her Şey Donuk Kaskatı”, “Donuk Görüntüler” ve “Donuk Yolculuk”la konserini tamamlıyor. Gençler, hem İrem’i hem de Kibar’ı ayakta alkışlıyor…

MELİH KİBAR’LA ŞOV YAPTI

İlhan İrem, yeni plağı “Köprü”deki şarkılarını playback ve Melih Kibar’ın çalgılı tuşlu çalgılar eşliğinde seslendirdi.

Sanatçı, konserlerini özellikle okullarda sürdüreceğini söylüyor.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.com/shop/urun/gong-dergisinin-1985-tarihli-46-sayisi/)

11.08.2017 21:54

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorum Yaz

Yorumlar