Menü

Huri Sapan Konser Karşılığı Camaro Alacak

Türk halk müziğinin büyük seslerinden Huri Sapan büyük satış yapan plak ve kasetlerinden sonra yüksekten uçmaya başladı. Yılbaşını da içine alacak Avrupa turnesindeki 10 konser karşılığı istediği 50.000 Mark’lık araba güzel sanatçı için hemen sipariş edildi…

Hiç böyle teklif duydunuz mu?

Belki bazı sanatçıların konser karşılığı kat, dükkan kısaca mülk sahibi olduğunu duymuşsunuzdur ama son model bir spor araba için 10 konser vermeyi kabul eden bir şarkıcıya ne rastlamışsınızdır ne de duymuşsunuzdur. Ama bundan sonra duymadık demeyeceksiniz. Çünkü türkü dünyasının yanık sesli sanatçısı arabesk müziğin ağlatan şarkıcısı Huri Sapan rüyalarında yaşattığı lüks spor araba için 10 konser vermeyi kabul etti. Hem de nerede dersiniz? Almanya’da, İngiltere’de… 10 konser karşılığı tam 50.000 Mark alacak Huri Sapan. Yani konser başına 5000 Mark. Türk parasına vurursanız yaklaşık 1 milyon lira. Ama bunun dışında arabanın gümrük ve bütün vergileri de organizatöre ait olacak. Yani Huri Sapan arabasını İstanbul’daki evinin önünde teslim alacak.

Organizatörünün sahibi olduğu 1985 model Chevrolet Camaro marka arabayı çok beğenen Huri Sapan mini Avrupa turnesini şartlı kabul ettiğini geçtiğimiz hafta açıkladı. Yılbaşında önce İngiltere’de sonra da Almanya’da vereceği konserlerden önce İstanbul’da yeni plağını yapacak olan Huri Sapan önümüzdeki günlerde sürpriz türkülerini plak prodüktörü Hüseyin Emre ile birlikte seçecek. Turneye çıkmadan önce plağının ve kasetlerinin piyasaya çıkmasını isteyen Huri Sapan Türkiye’den ayrı kaldığı sürece özlettirmek istemediğini şöyle dile getiriyor.

“İstanbul’dan sonra hemen Ankara konserlerine başlayacağım. Bu arada Avrupa turnesi öncesi plak çalışmalarını bitirmem lazım. Çünkü yeni arabamla hava atacak zamanım olması gerek değil mi? Hangi sanatçıya nasip olmuş böyle bir anlaşma? 10 konser karşılığında 50.000 marklık arabaya sahip olmak. Göreceksiniz yeni türkülerimle 1986 yılında bomba gibi patlayacağım.”

Doğrusu Huri Sapan’ın havası hayli yerinde organizatörünün son model Camaro arabasına sahip olmanın sevincini şimdiden yaşıyor. İstanbul sokaklarında ekranın karaşimşek’inin beyaz kardeşini görürseniz bilin ki içinde Huri Sapan var…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.com/shop/urun/sey-dergisinin-1985-tarihli-8-sayisi/)

09.11.2017 23:53

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorum Yaz

Yorumlar