Menü

Hülya Avşar Rol Gereği Balığa Doydu

Yeni bir filme başlayan Hülya Avşar ile Talat Bulut hem rol yaptılar, hem de karınlarını doyurdular. Avşar’ın kızarttığı balıkları afiyetle yiyen iki oyuncu “Bundan iyisi can sağlığı” diyerek de sevinçlerini yansıttılar…

Baba n’olur sen de gel ya biraz. Çocuklar lütfen fırsatı kaçırmayın, ellerimle kızarttım ve gerçekten çok güzel olmuş. Aşçılığımın üstüne söz söyleyecek kişi tanımıyorum. Zaten Talat da bu değerimi takdir ettiği için bakın nasıl afiyetle yiyor. O, iyi ki filmde böyle bir sahne varmış hem rol yaptık, hem karnımızı doyurduk. Allah razı olsun epey de acıkmışım.

Hülyacığım ellerine sağlık, balıkların tadı nefis. Şimdi ban de içimden işimiz bitiyor, karnım da acıktı nerde yesem diye düşünüyordum. Zaten balığı da çok severim, iyi bir fırsat oldu. Ne ala değil mi hem işini yap, hem karnını doyur, bundan iyisi can sağlığı.

Evet, Hülya Avşar ile Talat Bulut arasındaki bu tatlı diyalog hafta içinde Bağlarbaşı’ndaki iki katlı ahşap bir evin mutfağında geçiyordu Bir yandan film ekibi en iyi görüntüyü alabilmek için çaba gösterirken, bir yandan da Karanfilli Naciye rolünü oynayan Hülya Avşar ile yeraltı krallarından birinin oğlunu canlandıran Talat Bulut senaryo gereği Avşar’ın kızarttıkları balıkları güle oynaya afiyetle yiyorlardı. Ancak günün son sahnesi olduğu ve hava da karardığı için karınları bir hayli acıkan iki genç oyuncu sahnelerini tamamladıktan sonra geri kalan balıkları da bir güzel yiyerek açlıklarını bastırdılar.

Sofralarına başta “baba” dedikleri yönetmen Osman F. Seden olmak üzere Topkapı Film ekibinin tüm elemanlarını da davet eden Hülya Avşar ile Talat Bulut “Doğrusu mizansen verilseydi, böylesine doğal oynayamazdık” sözleriyle de rol yaparken karınlarını doyurmanın rahatlığını vurguluyorlardı…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.com/shop/urun/sey-dergisinin-1985-tarihli-16-sayisi/)

01.01.2018 16:57

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorum Yaz

Yorumlar