Menü

Genç Şarkıcı Erol Evgin

BARIŞ MANÇO, Gökçen Kaynatan, Fikret Kızılok, Özdemir Erdoğan, Cahit Oben’den sonra yeni bir Kadıköy’lü daha müzik dünyamızda adını duyurdu: Modalı Erol Evgin.. Yalnız onu diğer Kadıköylü’lerden bir farkı var. Şöhretini İngilizce şarkılarla değil, günün modası Türkçe sözlü melodilerle sağladı. Bundan birkaç ay önce yaptığı «Mutlu Günler» ve «istemesen de» adlı plak larıyla son günlerin sevilen şarkıcıları arasına girdi.

Genç Şarkıcı Erol EvginErol Evgin kumral, orta boylu, sakin görünüşlü bir genç. 1947 Kadıköy doğumlu. Halen Güzel Sanatlar Akademisi’nde öğrenci. Müziğe, 1964’te, Caddebostan Gazinosu’nda, «Amatör Şarkıcılar Yarışması»yle atılmış. Girdiği bu ilk yarışmada birinci olunca ailesine şarkıcı olmak istediğim söylemiş. Fakat henüz lisede öğrenci olduğu için gerekli izni alamamış. Delikanlı içindeki hevesi yıllarca saklamış ve nihayet geçtiğimiz yıl plak çalışmalarına başlamış.

Erol Evgin müzik türlerinden Akdeniz tarzını seviyor. Şarkıcılardan ise Özdemir Erdoğan ve Frank Sinatra’ya hayran. Yaptığı plakların Türkçe sözlerini de kendi yazan Erol Evgin’in yumuşak bir sesi var. Her yeni şarkıcıda olduğu gibi onda da AvrupalI şarkıcılardan bazılarının etkilerini görmek mümkün. Mesela son yaptığı plakta İtalya’nın sevilen şarkıcısı Boby Solo’nun hayli etkisi altında kalmış Erol Evgin..

Genç şarkıcı şöhretini durmadan plak doldurarak devam ettirmek niyetinde Bazı şarkıcılarımızın yaptığı gibi »ucuz şeylor» yapmaktan kaçınacağını, orkestra, söz ve plak kaydı kaliteli olmadığı takdirde plak doldurmayacağını söylüyor. Bakalım sözlerini tutabilecek mi? Temennimiz tutması ve müzik dünyamızın pırıl pırıl bir genç daha kazanması..

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.com/shop/urun/ses-dergisinin-1970-tarihli-25-sayisi)

14.07.2017 15:26

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorum Yaz

Yorumlar

  • Yayınlandı: 15 Temmuz 2016 15:07

    Yasemin Çakır

    benim annem gencken bu adama asıkmıs ne manaysa :D