Menü

Ersan Erdura Kızlarını Erkeklere Hazırlıyor

Ersan Erdura ve kızları günün dört saatini judo ve taekwon-do okulunda geçiriyorlar. Yıllardır erkek evlada sahip olmak istemesine karşın üç çocuğunun da kız olmasına önce üzülen Erdura, şimdi erkeklere taş çıkartacak kadar güçlü ve kendilerini savunmasını bilen kızlarıyla gurur duyuyor…

Ersan Erdura’nın genç yaşta evlenmesine eşini sevmesinin dışındaki en büyük neden neydi biliyor musunuz? Kendisi gibi bir erkek evlat yetiştirmek istemesiydi. Ancak doğan üç çocuğunun da kız olması sanatçıyı artık bu hevesinden vazgeçirdi. Ve başka heveslere yöneltti.

Evet okullarındaki başarıları ve evdeki uyumlu davranışlarıyla kızlarından son derece memnun olan Ersan Erdura neye heveslenebilir ki, diyeceksiniz. Gittikçe gelişen ve artık erkeklerin dikkatini çekmeye başlayan iki kızının da erkeklere taş çıkartırcasına kendilerini savunmalarını istiyor genç baba… Bunun için de bir spor salonunda ders saatleri dışında ailecek uzun uzun çalışıyorlar. Üstelik daha üç yaşını yeni dolduran en küçük kızlarını da yanlarına alarak.

Taekwan-do ve judoyu babalarından daha başarılı bir şekilde öğrenip uygulayan Dilara ile Ayça hocalarını bile yenerek güçlerini ispatlarken en küçük Erdura da sağda solda koşturup onların taklitlerini yapıyor. Ter içinde çalışmalarını bitirip dinlenmeye geçen Erdura ve üç kızı bu arada birbirleriyle şakalaşarak bir yandan yorgunluk çıkarıyorlar bir yandan da başarılarının sevincini paylaşıyorlar.

İşte böyle… Son günlerde erkeklerin kadınları dövmeleri tüm dünyada geniş çapta yorumlara, tartışmalı çözümler aramaya ve derneklerin korunma kampanyaları açmasına neden olup önlemler alınırken Ersan Erdura en akıllısını yaptı. Ellerinden tutup kızlarını erkeklere hazırlıyor. Kendi deyimiyle de “Yalnız serserilerden, sapıklardan değil, seven insanın kıskançlık saldırısından da kurtarmış olacağım kızlarımı. İleride hiçbir erkek korkusundan onlara el kaldıramayacak. Ben bile en kızdığım anlarda uzak kalmayı tercih ettiğime göre” diyerek başında olmadığı zamanlarda da kızlarının güvence içinde yaşamalarını sağlamış olduğunu belirtiyor…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.com/shop/urun/sey-dergisinin-1985-tarihli-21-sayisi/)

24.03.2018 14:31

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorum Yaz

Yorumlar