Menü

Derya Arbaş İlk Filminde Şansızlığa Uğradı

Amerika’da uzun yıllar yaşadıktan sonra boyunu geçen kumral güzeli kızı Derya Arbaş’la yeniden film piyasasına dönen Zerrin Arbaş’ın sıkıntısı anlatılacak gibi değil… Çünkü büyük umutlarla film piyasasına lanse ettiği kızı daha ilk çalışmasında şanssızlıklarla karşılaştı…

Doğal güzelliğe kucak açan Yeşilçam’a bir güzel düştü Amerika’dan. Bu dünün zirvedeki şöhretlerinden Zerrin Arbaş’ın kızılderili kocasından doğan kızı Derya Arbaş’tan başkası değildi. 17 yaşındaki genç güzeli keşfeden yönetmen Fevzi Tuna hemen film yapımcısı Kadri Yurdatap’a koşmuş ve Talat Bulut’la çekeceği “Kuyucaklı Yusuf” filmi için aranan genç kızı bulduğunu müjdelemişti. Zerrin Arbaş’ın Amerika’da tiyatro öğrenimi gören kızı Derya ile basında yer alması bütün gözlerin ana kızda toplanmasına yetip arttı bile. Daha film başlamadan büyük bir kampanya olmuş ve Fevzi Tuna amacına ulaşmıştı… “Kuyucaklı Yusuf” için son hazırlıklar yapıldı ve filmin çekim yeri olarak Ayvalık’ta mekanlar tespit edildi. Ama Fevzi Tuna’nın ağzından çıkacak “Motor” sözünü günler geçmesine rağmen kimse duyamıyordu.

Filmin başrol oyuncusu Talat Bulut ve Derya Arbaş nihayet geçtiğimiz Çarşamba günü “Hadi gidiyoruz” komutunu aldılar. Filmin yapımcısı Kadri Yurdatap’ın yanlış zamanlaması yüzünden Ayvalık’a kadar gidip filme başlamadan geri dönen Talat Bulut ve Derya Arbaş’ın sinirleri hayli gerildi. Hele hele kızına çok güvenen Zerrin Arbaş’ın daha ilk adımında şanssızlığa uğraması güzel anneyi fazlaca üzdü. Hatta kızının filmden vazgeçmesini bile düşünen Zerrin Arbaş geçtiğimiz hafta başında yönetmen Fevzi Tuna’dan yeni kararları öğrenince yelkenleri suya indirdi.

Basında kızıyla birlikte büyük reklam yapmasına rağmen ilk filmde başarılı çıkış yapamamasına çok üzülen Zerrin Arbaş yapımcı Kadri Yurdatap’ın hareketini affedilmez bir hata olarak görüyor.

Oysa ünlü yapımcı Kadri Yurdatap basın toplantısında açıkladığı gibi 15 Ekim’de başlamayı planladığı “Kuyucaklı Yusuf” filmini en geç Kasım ayının ilk haftasına kadar bitirecekti. Ancak önümüzdeki günlerde vizyona girecek olan “Bir Avuç Cennet” filmindeki dublaj uzaması yüzünden bütün planları allak bullak olan Kadri Yurdatap bu sebeple yılın en iddialı filmi “Dul Bir Kadın”ın tanıtım kokteylini bile yapmakta gecikti. Şimdi kendini hem manen hem madden toparlayan “Altın Portakal” ödüllü yapımcı Kadri Yurdatap gelecekte büyük ümit vaat eden Derya Arbaş’ın üstüne oynadığı ilk kumarda masa başına geçebildi…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.com/shop/urun/sey-dergisinin-1985-tarihli-8-sayisi/)

06.11.2017 22:58

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorum Yaz

Yorumlar