Menü

“Deliye Hergün Bayram” Filmi Gırgır İçeriyor

Deliye Hergün Bayram adlı filmin setinde bir gırgır bir şamata ki, görülmeye değer doğrusu… Eh, başrollerde İlyas Salman, Ayşen Gruda ve Şemsi İnkaya’nın oynadıklarını düşünecek olursak buna şaşmamak gerekir, değil mi?..

Kartallar Yüksek Uçar kimlere uğurlu gelmedi ki… Bu güne kadar sanat dünyasının içinde bulunup da bir türlü şans yüzüne gülmeyen kişiler bu televizyon dizisinden sonra bir anda istediklerine kavuştular. Gerçi bazı tatsız olaylarda olmadı değil ama bu tatsızlıklar da kimsenin şöhretine engel olmadı, aksine ekmeklerine yağ sürdü.

İşte Özlem Onursal… Sinemada hatırısayılır bir geçmişi olmasına ragmen istediği fırsatı bir türlü yakalayamayan genç yıldız da bu diziden sonra şöhret basamaklarının üstünde buluverdi kendini… Ve meyvalarını da yavaş yavaş toplamaya başladı. Şu günlerde Ümit Efekan’ın çektiği “Deliye Hergün Bayramadlı filmde Özlem Onursal, İlyas Salman, Ayşen Gruda ve Şemsi İnkaya ile başrolü paylaşıyor. Filmde de birbirine düşman iki ailenin kızları ve oğulları arasında geçen komediyle karışık bir aşk hikayesi anlatılıyor. Oturdukları köyden kalkıp İstanbul’a gelen aileden biri bir hazine buluyor ve bu vesileyle de düşmanlık ortadan yavaş yavaş kalkıyor. Daha sonra iki düşman aileden birinin kızı Özlem Onursal ile diğerinin oğlu İlyas Salman evlenmeye karar veriyorlar. Ne var ki, bulunan hazine sonradan başlarına dert aıyor ve film süprizlerle bitiyor.

Diğer rollerinde Münir Özkul ve Diler Saraç’ın görev aldıkları “Deliye Hergün Bayram” adlı filmin çekimleri halen devam ediyor. Sette de büyük gırgırın sürüp gittiği filmin en büyük esprisi ise oyuncular arasında filmin konusundan kaynaklanan “Hazineyi bulduk, gerdeğe giridik” sözünün dilden dile dolaşması…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.com/shop/urun/sey-dergisinin-1985-tarihli-21-sayisi/)

24.03.2018 14:25

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorum Yaz

Yorumlar