Menü

Azize Gencebay Yakın Arkadaşlarına Nasihat Etti

Azize Gencebay evlendikten sonra kendisini ziyarete gelen yakın arkadaştan Selma Güneri ve Mine Mutlu’yu evinde ağırlarken oldukça mutlu görünüyordu. Hatta birara dayanamayıp isyan ederek, dulluğun hakları olmadığını, bir an önce evlenmelerinin gerektiğini söyleyerek yaşadıklarını yaşamaları için arkadaşlarını uyardı.

Canlılar alemi o denli dengeli bir düzenle yaratılmış ki, herşey dişi erkek olarak ayrılmış ve eşlenmesi zorunlu kılınmış. Minicik bir karıncadan uçan kuşa, denizdeki balıktan topraktaki çiçeğe ve doğal olarak biz insanlara kadar.

Özellikle sanat yaşamında çok sık görülen evlenip, ayrılmalar son günlerde daha da hızlı bir trafiğe girdi. Süper star Ajda Pekkan’ın seks yıldızı Ahu Tuğba’nın hâlâ sinema kraliçeğini koruyan Türkan Şoray’ın evlenip, üstelik bir de çocuk sahibi olmasına karşın boşanmanın eşiğine gelmiş, dulluğu tercih edenler veya beraber yaşayıp evlenmeyle ayrılma arasında gidip gelenler de bir hayli çoğunlukta.

Oysa dulluğun sıkıntılı yanlarını, yalnızlığın çekilmezliğini de yaşayanlar iyi biliyor. Örneğin Azize Gencebay. Geçtiğimiz günlerde yakın arkadaşları Selma Güneri ve Mine Mutlu’yu evlendikten sonra ilk kez evinde ağırlayan sanatçı “Sonunda bu hayatın yalnız, özellikle de dul olarak sürdürülemeyeceğini anladım ve evlendim. Şimdi mutluyum. Artık mutfağımda şarkılar söyleyerek yemek yapıyor, kadınlığımı yaşıyorum. En önemlisi de bu. Hadi artık siz de evlenin. Bir kez sütten ağzınız yandı diye yoğurda yan yan bakmaktan vazgeçin. Yaşadıklarımı yaşamanızı istiyorum. Dulluk değil bizim hakkımız” diyerek isyan edercesine Mine Mutlu ve Selma Güneri’yi uyarmaya çalışıyordu. Gencebay’ın mutluluğunu gıpta ile izleyen Mine Mutlu ve Selma Güneri’de bir yandan başlarıyla sanatçıyı onaylarken bir yandan da sürdüremedikleri evliliklerinin ha deyince bulunmayan kocaların derdini içlerinde yaşıyorlardı sanki…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.com/shop/urun/sey-dergisinin-1985-tarihli-17-sayisi/)

07.01.2018 20:29

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorum Yaz

Yorumlar