Menü

Asu Maralman Eski Günlerine Dönmek İstiyor

Eskisinden daha güzel, daha dişi Asu Maralman… Ama ne yazık ki, eski şöhretinden eser yok. Bunun tek nedeni de sanatçıya göre talih, hem de kör talih. Asu Maralman kör talihini yenmek için 25 Şubat’ta Bahreyn’de talihini deneyecek.

Bir zamanların saçları beline kadar inen, yaptığı şarkılarla beğeni toplayan Asu Maralman’ın artık yerinde yeller esiyor… Neden mi? İşte orası meçhul… Yaşı mı, devri mı geçti Asu Maralman’ın. Yoo, aksine, eskisinden çok daha güzel çok daha dişi bir Asu Maralman var karşımızda… Yaptığı müzik mi kalitesini yitirdi… Sanatçının söylediğine göre o da değil… Peki nedir bu ünlü sanatçının eski şöhretinden, eski adından eser kalmamasının nedeni?.. ”Talih, işte kör talih… Çalışmalarım eskisinden çok daha sıkı, çok daha özenli, itinalı… Az olabilir ama öz… Piyasadaki birçok şarkıcıdan çok daha tecrübeliyim. İşi biliyorum. Ama gelin görün ki artık tutulmuyorum. Bunun nedeni de bence sadece talih, başka hiçbir şey değil.

Evet, Asu Maralman’a bir dokun bin ”ah” işit… Dertli mi dertli… Ne var ki, bugünlerde sanatçının yüreğine biraz su serpilir gibi oldu. Bunun nedeni de Hakan Peker ve dans grubuyla 25 Şubat’ta konserler vermek üzere Bahreyn’e gitmesi. Bahreyn’de düzenlenen Türk Haftası dolayısıyla bir büyük otelde çalışacak olan ekip Mart ayında Türkiye’ye dönmüş olacak.

Geçtiğimiz günlere kadar da sanatçının evinin önünden geçenler insanı yerinden oynatan, fıkır fıkır Arapça müzikler doyuyorlardı. Eh, kolay değil… Asu Maralman’ın Bahreyn’de başarılı olabilmesi için hiç değilse birkaç tane Arapça şarkı ezberlemesi, gerdan kırıp kalça sallaması gerekiyordu. Zaten son günlerde sanatçının bunları öğrenmeye çalışmaktan başka yaptığı birşey yoktu…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.com/shop/urun/sey-dergisinin-1985-tarihli-21-sayisi/)

20.02.2018 23:55

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorum Yaz

Yorumlar